projektanci | arne jacobsen | mesmetric concept store
 
 
 
produkty
OUTLET
 
marki
nowości
 
katalogiprojektanciarne jacobseninspiracje
schowek
 
 
projektyo naspracakontaktochrona danych (RODO)
 
projektant : arne jacobsen

info : arne jacobsen (1902-1971), ojciec nowoczesnej architektury i designu w dani i najbardziej wpływowy projektant 20-ego wieku. już w wieku 23 lat i nadal będąc studentem royal academy of arts w kopenhadze, otrzymał swoją pierwszą międzynarodową nagrodę exposition des arts decoratifs w paryżu. pracując jako projektant całe swoje życie w meblach wyrażał swoją pasję. w latach 50-tych i 60-tych znalazł swój własny styl – krzesło ant (1952), które łączy w sobie surowość i opływowość formy.
w czasie, kiedy był również profesorem w royal academy of arts osiągnął światową sławę i stworzył niektóre z jego najlepszych prac, w tym arcydzieło the royal hotel (1956-61). dbałość o szczegóły doprowadziła do zaprojektowania modeli swan i egg, lamp, blatów, a nawet klamek. lampy z hotelu royal, produkowane dziś przez &tradition, to złote czasy projektanta.

arne jacobsen z powodzeniem łączył nowoczesny funkcjonalizm z duńskim tradycjonalizmem i mimo wpływu le corbusiera i miesa van der rohe, zainicjował nowoczesny styl głęboko zakorzeniony w duńskim rzemiosle. jego prace odzwierciedlają "krytyczny regionalizm", w którym zderzają się z tradycyjne techniki z funkcjonalizmem i z tej kolizji powstało pokolenie architektów i projektantów.

zobacz produkty tego projektanta